Airina per sempre

Ahir dimecres, acomiadàvem a l'Assumpta i la Carmita que es jubilen aquest curs, juntament amb la Beth de la Institució, després de molts anys fent Airina. També celebràvem els 30 anys d'antiguitat de la Rosa i els 15 anys de la Sumsi

Ahir al dinar de fi de curs de professores, vam acomiadar a l'Assumpta i la Carmita.

L'Assumpta, professora de 3r d'EPRI i de plàstica, fa més de 40 anys que treballa a la nostra escola i com deia la Marta es pot dir que l'Assumpta és l'Airina. Tots els que la coneixem no tenim cap dubte. Ella intenta fer-nos creure, sense massa èxit, que no hi ha ningú imprescindible, però com no podem prescindir esperem veure-la molt sovint el curs vinent.

També porta molt temps amb nosaltres la Carmita, psicopedagoga de l'escola, amb la seva professionalitat i el seu constant somriure, ens ha acompanyat tot aquest temps ajudant-nos a ser millors pares i educadors.

Al dinar vam convidar a la Beth d'Institució, perquè sabem que te un especial afecte per la nostra escola i amb l'escusa de què també es jubila aquest curs.

Celebràvem també els 30 anys a la Institució de la Rosa tutora de 6è d'EPRI i els 15 anys de la Sumsi.

Noticia
Articles relacionats