Per què Airina?

A través de testimonis reals, us expliquem motius que han portat a les famílies a triar la nostra escola

Com a escola, ens agrada explicar-vos el que fan els nostres alumnes perquè us pugueu fer a la idea de com és el dia a dia a Airina, els valors que tenim, les innovacions pedagògiques que apliquem cada curs i els resultats que n'obtenim. Ens esforcem per a fer una comunicació transparent i que esteu al dia de què es fa al col·legi. No només per als pares dels nostres alumnes, també per a aquelles famílies que busqueu una escola per als vostres fills.


Al llarg dels més de cinquanta anys d'història, hem descobert que una de les millors maneres d'explicar què és Airina és mitjançant experiències que les nostres famílies han viscut. Per això, comencem una nova secció que volem titular "Per què Airina?", en la que pares, mares, alumnis i gent diversa us explicaran la seva experiència en relació amb l'escola.


El primer testimoni ve de mà d'una mare d'una alumna de segon de primària, que ens explicava el següent en un mail:


"Aquesta Setmana Santa al càmping la meva filla ha pogut practicar l'anglès, sobretot amb una parella d'Irlanda que teníem de "veïns". I la dona, que és profe, em va dir que felicités el col·legi i a les teachers, perquè la nena tenia un anglès molt bo. La va sorprendre de fet, el seu nivell (tenint en compte que no va a classes particulars d'anglès), però sobretot la seva pronunciació (molt i molt bona, ens va assegurar). Així que us faig arribar aquestes felicitacions. I jo sóc una mare contenta. Això em referma en els motius que em van portar a escollir Airina com a col·legi de les nenes"


Us deixem dos testimonis més: 

Preparats per al canvi
Noticia