Sant Jordi 2022 a Airina

La diada de Sant Jordi és un esdeveniment molt especial a la nostra escola

És la festivitat més màgica de tot l'any! És taan màgica que fins i tot hem volgut crear una revista especial de Sant Jordi per a totes les famílies d'Airina, on hi ha participat tota l'escola. Poder donar-hi una ullada aquí.

I és per això que ens agrada viure-la al màxim amb els nostres alumnes. Tota l'escola està decorada com un castell, la llegenda de Sant Jordi s'olora a cada passadís... I tots els nens estan emocionats, feliços i aprenent una de les tradicions catalanes més maques. 

I quina és la millor manera de fer-ho? Posar-se a la pell dels personatges -per això tots els nens i nenes de l'escola venen disfressats- i endinsar-se en els jocs d'aquella època. 

Els menuts de Llar d'Infants han gaudit amb la representació dels seus mestres de la Llegenda. Un espectacle viu, divertit i emocionant. Després han muntat la seva pròpia festa al pati i han ballat fins a esgotar-se. 

Les alumnes de 6è han preparat activitats i jocs propis de l'edat mitjana per a entretenir als cursos de 1r, 2n, 3r i 4t de Primària.  I les nenes de 5è han fet el mateix per als nens i nenes d'Educació Infantil. 

És meravellós veure com es cuiden uns als altres, com treballen en equip. La germanor no és cosa dels 'grups bombolla', sinó que travessa tota l'escola com un esclat de màgia fraterna. Això ens defineix com a escola. I avui ho hem comprovat una vegada més. 

Al llarg del dia, a més a més, cada curs ha fet manualitats, jocs, música i activitats relacionades amb Sant Jordi i el dia del llibre.

I a la tarda... L'entrega dels premis als guanyadors dels nostres Jocs Florals particulars, els alumnes de Primària hi podien participar tant en català, com en castellà o anglès. Ha estat molt emocionant! Alguns no s'ho podien ni creure. Mireu les fotos i jutgeu vosaltres mateixos.


Compromís social
Galeria